הוא כרע ברך והציע (או שדווקא את זאת שיזמת את ההצעה), אמרת “כן”, התרגשתם, התחבקתם ואולי אפילו הזלתם דמעה (מאושר). כשההתרגשות הראשונית חולפת מגיעה ההבנה, שאחרי שאמרת I do, עכשיו הזמן שלכם להכין רשימת what to do – המכונה גם צ’ק ליסט. רשימת המשימות, יכולה ללא כל ספק למקד אותך, ולאפשר לך להיות שקטה, בידיעה שלא פספסת כלום בהכנות לחתונה.

אז מה צריך לעשות?

בכדי לשמור על סדר, מומלץ לחלק את הצ’ק ליסט למספר חלקים, בהתאם לזמן אשר לכם עד למועד החתונה – כאשר הזמנים תלויים בצורה משמעותית, בתאריך היעד שנקבע לחתונה – יש זוגות אשר מתחילים בארגונים כשנה לפני תאריך היעד, ואחרים מארגנים חתונות בזק בתוך שלושה או ארבעה חודשים.


החלק הראשון
– יכלול את כל הפעולות המידיות אותן כדאי לעשות מיד לאחר הצעת הנישואים: לחשוב על תאריכים מתאימים לקיום החתונה, להכין רשימת מוזמנים, ולהתחיל לחפש מקומות אופציונאליים לקיום האירוע.

החלק השני – יכלול פעולות אותן יש לבצע כחצי שנה לפני החתונה (במידה ויש ברשותכם את פרק הזמן הזה) ובין היתר: בחירת מקום האירוע וחתימה על חוזה, בחירת תקליטן, צלמים, קייטרינג, בר ועיצוב המקום.

החלק השלישי – יום החתונה הולך ומתקרב, ובחלק זה, יצוינו הפעולות אותן מומלץ לבצע חודשים בודדים לפני החתונה: בחירת שמלה/ נעליים/ אקססוריז, חליפה, רב או מנהל טקס, מאפרת, מעצב שיער, ועיצוב ההזמנות.

החלק הרביעי – אתם נמצאים כבר במרחק של מספר שבועות מיום החתונה, ההתרגשות בשיאה, אך יש עדיין פעולות לא מעטות, שעליכם לבצע לפני האירוע ובין היתר: חלוקת הזמנות, בחירת שיר חופה/ סלואו, פגישה עם התקליטן, רכישת טבעות נישואים, רכישת מתנות/ מזכרות לאורחים, קניית אלכוהול – במידה ואתם מעוניינים להעשיר את הבר, הזמנת מלון/ צימר לליל הכלולות, דאגה להסעות, מדידה נוספת של שמלת הכלה – וכמובן, כשבועיים לפני הטקס מומלץ גם לבדוק אישורי הגעה.

זהו. תם אך לא נשלם, עכשיו, אחרי שהערב הגדול והמרגש מאחוריכם, נשאר לספור צ’קים, להפקיד אותם וכמובן, לחפש יעד אטרקטיבי לירח דבש.


מאמרים נוספים

לתיאום פגישת היכרות