Let the magic begin

WEDDINGS

חתונה הפוכה

למרות שגיל הנישואין בארץ עולה עם השנים, ישראל היא עדין מעצמת חתונות לא קטנה, וגם כזו שבה נוטים לקיים חתונות מושקעות וגדולות יחסית למקומות אחרים במערב. בעוד שעבור הזוג המתחתן יום החתונה הוא אחד הימים הבלתי נשכחים והמרגשים ביותר בחייהם, עבור האורחים, לעיתים החתונות יכולולת להיראות דומות זו לזו, כשכולם יודעים בדיוק למה לצפות – קבלת פנים של חיבוקים, נישוקים ונשנושים, טקס חופה מרגש, ארוחה מרכזית ורחבת ריקודים שמחה עם החתן והכלה.

החדשות הטובות הן שלא חייבים להיצמד בהכרך לפורמט הקבוע, ואפשר בהחלט להפיק גם חתונה קצת יותר יחודית ושונה. אז אם גם אתם רוצים לחגוג בצורה קצת שונה, אולי כדאי לכם לשקול להפיק חתונה הפוכה.

מה זאת חתונה הפוכה?

כפי שהשם מרמז, חתונה הפוכה היא חתונה שבה פורמט האירוע נעשה בצורה הפוכה מהרגיל, או לפחות שונה מהרגיל, כשהחתונה למעשה מתחילה בקבלת פנים בשילוב עם הארוחה המרכזית. כלומר, אין קבלת פנים נפרדת שבה מוגשות מנות פתיחה קטנות, אלא האורחים מגיעים ישר אל המנות העיקריות.

את המשך החתונה ניתן לתכנן בהתאם להעדפתכם:

  • טקס חופה שלאחריו רחבת ריקודים (שלא נקטעת על ידי הגשת מנות לאורחים)
  • רחבת ריקודים גדולה שבשיאה עורכים את טקס החופה, ולאחר מכן ממשיכים לרקוד

מה היתרונות של חתונות הפוכות ?

חתונה הפוכה, החורגת מהפורמט הקבוע והמוכר, מספקת כמה יתרונות בולטים:

חופה נינוחה יותר

האורחים שלכם צופים בכם הופכים לבעל ואישה כשהם נינוחים ועל בטן מלאה. יהיו אלו שיגידו כי בשביל זה ישנן המנות הראשונות בקבלת הפנים, אך עדיין מדובר על חוויה אחרת כשאר במשך שעתיים לערך, האורחים נהנים מארוחת חתונה גדולה ומפוארת, ומגיעים לחופה שבעים, רגועים ו-100% ממוקדים בכם.

אנרגיה זורמת וריקודים ללא הפסקה

יתרון נוסף בחתונה ההפוכה, הוא האפשרות שלכם ליהנות ממסיבת חתונה! כידוע, באירועים "רגילים", רחבת הריקודים נקטעת מספר פעמים: עם הגשת המנה הראשונה, העיקרית והקינוחים. כך, האורחים וגם אתם מגיעים לשיא מסוים של אנרגיות על הרחבה, שצונח מיד עם ההפסקה היזומה על מנת לאפשר לאורחים ליהנות מהאוכל. לעומת זאת, כשהארוחה מתקיימת מיד עם תחילת האירוע, ניתן בהמשך להינות מהריקודים ללא הפרעה, ולמצות את ההנאה והחגיגה עד תום.

הפתעה נעימה לאורחים

בנוסף, לחגוג חתונה הפוכה זה לחגוג אהבה בדרך מקורית יותר. האורחים מאמינים כי הם מגיעים ל"עוד אירוע" שהם יודעים איך היא יתחיל ואיך הוא יגמר, אך הם מופתעים לטובה כשהם מגלים פורמט חגיגה קצת שונה, שמרענן את השגרה המוכרת והופך את האירוע למיוחד יותר, וכזה שלא ישכחו במהרה.

התאמה אישית מלאה

יתרון גדול נוסף בתכנון חתונה הפוכה הוא שבמקום ללכת על המבנה הסטנדרטי ולהתאים את עצמיכם אליו, כאן תוכלו להתאים את הפורמט והסגנון אליכם ואל הרצונות שלכם, כשאתם מכתיבית את החוקים וקובעים מה יקרה מתי ואיך.  

כך למשל, גם אם תרצו לחגוג את האירוע שלכם בחופה אינטימית ולהזמין את האורחים בשתי פעימות שונות, במסגרת חתונה הפוכה תוכלו לעשות זאת בקלות. במקרה זה, החופה תפתח את האירוע והאורחים המוזמנים אליה יגיעו בשעה מוקדמת. לאחר מכן, יגיע גל נוסף של אורחים אל שלב קבלת הפנים – לאחר שאתם כבר נשואים! האירוע ימשיך בקבלת פנים גדולה וחגיגית, ארוחת חתונה גדולה ומסיבת ריקודים עם כל האורחים.

מה החסרונות?

כמו בכל דבר בחיים, גם בחתונה הפוכה יש גם חסרונות לצד היתרונות:

  • במידה ותחליטו לערוך את החופה בשעה מאוחרת, אתם מסתכנים בנוכחות דלה של אורחים. אז נכון, המשפחה הקרובה והחברים הטובים יהיו שם, אך גם ישנו אחוז לא מבוטל שעוזב את האירוע כבר בשעתיים הראשונות.

  • שנית, אתם מוותרים על שלב קבלת פנים קלאסי. עבור המון זוגות, מדובר על השלב הקסום ביותר באירוע – בו אתם זוכים לחבק ולנשק את האורחים ולהעניק לכל אחד מהם תשומת לב מלאה. בפועל, מאחר ומדובר על החלק באירוע בו מוגשת הארוחה המרכזית, לא אחת תשומת הלב של האורחים היא פחות בכם, ויותר בקליקה עם החבר'ה שחולקים איתם שולחן.

  • דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא את הסטטוס הזוגי שלכם. במידה ותחליטו לערוך את החופה בסוף הערב, הרי שכל האירוע אתם אוהבים ורוקדים כמאורסים, ולא כנשואים. ההחלטה? אך ורק שלכם!

האם חתונה הפוכה היא קצרה יותר?

זוגות רבים ששוקלים לעשות חתונה הפוכה חוששים שהמשמעות היא שהחתונה תהיה קצרה יותר לעומת  חתונה "סטנדרטית", אך למעשה הבחירה לחגוג חתונה הפוכה לא משפיעה כלל על אורך האירוע, אלא רק על הסדר שבו מתנהלים הדברים. למעשה, במקרים רבים חתונה הפוכה אף יכולה להרגיש ארוכה יותר, כיוון שרחבת ריקודים רצופה, שבה החוגגים לא עוזבים לנשנש כל 40 דקות עם הגשת המנות, אלא חופשיים להתמסר לקצב ולריקודים (ולסלפיז אתכם), מקנה תחושה של מסיבה ארוכה ותוססת יותר.

"אז ללכת הפוך על הפוך או לא?"

ההצעה שלנו – שקלו את היתרונות והחסרונות לעיל, החליטו מה יותר חשוב לכם, ובהתאם לכך תוכלו לבסס את החלטתכם. חתונה הפוכה אכן מספקת משב רוח מרענן, והופכת את האירוע לזכיר ומקורי יותר, אבל בסופו של דבר אין פורמט אירוע שנכון יותר או פחות, יש רק את האירוע המתאים ביותר עבורכם.