Let the magic begin

WEDDINGS

חתונה טבעונית

ריבוי המסעדות הטבעוניות בבירת הקולינאריה של ישראל – תל אביב, יכול רק לרמז על הביקוש הרב שיש למטבח הזה, ואכן, אורח החיים הטבעוני כיום כבר אינו נחשב מחתרתי, כשיותר ויותר אנשים בוחרים לעבור מודעים ליתרונות הטבעונות ובוחרים לעבור לתפריט שלפחות ברובו אינו כולל מאכלים מן החי.

חתונה טבעונית, שבעבר אולי נחשבה למשהו חריג וקיצוני, היא כיום כבר אפשרות ריאלית ונפוצה למדי, שהודות למודעות הרבה, מתכונים מעולים, יצירתיות וטכניקות הכנה חדשניות, אף מבטיחה חגיגה קולינארית משובחת וטעימה לכלל האורחים!

למי מתאימה חתונה טבעונית?

החתונה הטבעונית מתאימה בראש ובראשונה לזוגות שחיים על פי אורח החיים הטבעוני. הבחירה לחיות באורח חיים זה, היא הבחירה לחבק את החי ולהימנע מצריכת מזון מן החי על מנת שלא לפגוע בו. להבדיל מצמחוניים, הטבעוניים נמנעים לא רק מבשר ועף, אלא גם ממאכלים שהם תוצרים של החי כגון ביצים, מוצרי חלב ועוד. אותם זוגות, מן הסתם, מעוניינים בדרך כלל לשמר את אותה האג'נדה גם בחגיגת החתונה שלהם ולשם כך בוחרים לחגוג חתונה טבעונית.

מה חשוב לדעת על חתונות טבעוניות?

  • גם באירוע טבעוני מוגש אוכל גורמה מוקפד, טרי ואיכותי!
  • העושר והמגוון נשמרים גם עם תפריט ייחודי זה
  • אין סיבה ליידע את האורחים מראש על תפריט טבעוני

טיפ מנסיון: כדאי שלא לנצל את החתונה להטפת מסרים על טבעונות

תתפלאו, אך לכל האורחים יש דווקא מה לאכול!

אז נכון שאתם חתן וכלה, אך אתם גם מארחים. לכן, חשוב לכם מאד שכל אורח שלכם יהיה שבע רצון וכן – גם שבע. לכן, זוגות טבעונים רבים חוששים להגיש תפריט טבעוני לחלוטין במחשבה שהוא לא יספק את האורחים האחרים. אך למעשה, ההנחה כי באירוע חתונה טבעונית ישנם המון אורחים שאין להם מה לאכול, היא הנחה שגויה. לא תאמינו איזה עושר של טעמים ניתן להפיק מקטניות, תפוחי אדמה, קמח, פירות וירקות!

מעבר לכך, בעוד שאורחים טבעוניים יהיו מוגבלים יחסית מבחינת האפשרויות באירוע בשרי, אורחים שצורכים בשר לא יהיו מוגבלים בשום צורה באירוע טבעוני, שכן הם חופשיים לאכול מהכל.

איך כדאי לתכנן תפריט טבעוני בחתונה?

להפתיע בהדרגה

אחד היעדים הבולטים ביותר בחגיגת חתונה טבעונית, הוא להתעלות על ציפיות האורחים בכל הקשור לפן הקולינארי באירוע. ישנם אורחים ששומעים על אירוע טבעוני, ומיד מתעוררת בהם תחושת אנטי עוד מבלי שהם ראו או טעמו. לכן, בארוע טבעוני, יותר מכל ארוע אחר, יש חשיבות לבניית תפריט חכם, ולתכנן נכון  גם את סדר הגשת המנות, כשהסדר הרצוי הוא מהמנות הפשוטות ביותר אל המורכבות והמעניינות יותר, או, במקרה הזה –  מהצפוי ביותר אל הלא צפוי.

כך, למשל, מומלץ שהמנות הראשונות יכללו קלאסיקות מוכרות בדמות סלטים קרים, מנות אנטי-פסטי ומנות קלילות שכל אורח מכיר, ומתאימות לשריקת הפתיחה של האירוע, ובהמשך, עם התפחות הערב לספק מנות יותר מורכבות ומפתיעות כשהאורחים כבר טעמו ונהנו מהמנות הראשונות ולכן פחות 'מפחדים' לנסות מנות נוספות.

תחליפים איכותיים

אנשים שלא אכלו אוכל טבעוני וכאלו שלא מתעניינים בו, סבורים כי בחתונות טבעוניות האוכל מתחיל ונגמר במרק ובסלט ירקות. דוקא מסיבה זו ניתן בקלות להתעלות על ציפיות האורחים, ולהוכיח להם שהמטבח הטבעוני יכול להיות מטבח גורמה עשיר.

עם זאת, לשם כך, נדרשת יד מקצועית שיודעת לטפל בירקות, קטניות וגם בתחליפים השונים, שכן תכנון חתונה טבעונית מורכב הרבה יותר בהשוואה לחתונה שבה מגישים בשר ודגים. כדי לספק תחליפים טעימים ואיכותיים, שישאירו את האורחים עם מבט מופתע ובטן מלאה, חשוב, בעיקר במנות העיקריות, לעשות שימוש נכון בתחליפים איכותיים לבשר, כגון טופו ובסייטן, שנותנים טעימה מרוזמת מ"הדבר האמיתי", ומלווים בתוספות הקלאסיות והמוכרות יותר.

קינוחים: ביס מתוק של אהבה

מאחר ומתחם האירועים שלנו כשר, הרי שהקינוחים מראש אינם מכילים חלב. לכן, האתגר היחיד הוא להוציא מהמתכונים את הביצים. הביס המתוק הוא זה שחותם את הארוחה, ולכן חשוב שאותו ביס יהיה מושלם וישאיר את האורחים שלכם עם חיוך על הפנים. למרבה המזל, כיום ניתן להכין קינוחים טעימים, עשירים ומשובחים, שכולם על טהרת הטבעונות! השימוש בשוקולדים איכותיים ובחלב קוקוס לדוגמא, מייצר תוצרים נפלאים שבמבחן הטעם יכולים לנצח בקלות את אלו החלביים.

גם עם חתונה טבעונית: אתם בוחרים מה נגיש לאורחים!

כמו בהכנה לכל חתונה, גם ואולי במיוחד, כשמדובר בחתונה טבעונית, אנו נזמין אתכם אלינו לערב טעימות, בו תזכו לטעום את כל התפריט הטבעוני שלנו! למרות שאתם מגיעים לארוחת ערב מפנקת, יש לכם גם תפקיד חשוב: לנקד את כל המנות שיוגשו לכם, לתת לנו הערות ודגשים ולבחור את אלו הטובות ביותר. אנו ממליצים בחום להגיע על בטן ריקה ומלאי תיאבון (אכלו ארוחת צהריים קטנה באותו היום). אנו נשמח להמליץ לכם על המנות הפופולאריות ביותר בכל שלב של הארוע (ראשונות, עיקריות וקינוחים). 

אז שנתחיל לעבוד יחד על החתונה הטבעונית שלכם?

אנחנו ב"גאיה" שמחים להציע לכם חגיגה טבעונית המותאמת אישית אליכם! ישראל נחשבת לאחת המדינות הידידותיות ביותר לטבעונים, וכך גם אנחנו. האהבה שלכם לעולם החי יכולה לבוא לידי ביטוי גם באירוע המרגש ביותר בחייכם – אירוע האהבה שלכם. הבחירה לחגוג חתונה טבעונית היא משהו נוסף שאתם יכולים לעשות על מנת לקדם את המסרים החשובים לכם כל כך ונשמח לסייע לכם במטרה הנעלה הזו!