Let the magic begin

WEDDINGS

חתונת חורף

שניה אחרי כריעת הברך, ההתרגשות והשמחה, מגיע השלב המעשי של תכנון החתונה, והשאלה הראשונה שעולה בדרך כלל היא שאלת מועד החתונה, או במילים אחרות – מתי מתחתנים?

בשלב זה, קרוב לוודאי שגם אתם, כמו עוד הרבה זוגות מאורסים, מעוניינים לסגור תאריך לאירוע בהקדם האפשרי, כדי שתוכלו להתקדם לשאר התכנונים והסידורים הכלולים בהפקת החתונה. כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, בישראל, עונת האירועים החמה היא עונת הקיץ, שבה, כתוצאה מכך  גם הביקוש גבוהה במיוחד , מה שמקשה לעיתים על תכנון החתונה ותיאום כל הגורמים השונים כך שיהיו זמינים באותו תאריך.

בחורף, לעומת זאת, לא מעט זוגות מעדיפים לבלות בתכנון את האירוע מאשר בחגיגתו. למעשה, חתונת חורף מוקפת בלא מעט מיתוסים, והם כנראה הסיבה לכך שזוגות רבים שוללים את האפשרות הזו מראש. אז זוגות יקרים, שניה לפני שגם אתם מפרסמים את מודעת SAVE THE DATE עם תאריך בקיץ, הכירו את כל היתרונות שיש לחתונות החורף להציע לכם:

חתונות חורף - לא מה שחשבתם

אירועי הקיץ מסתיימים רשמית בחודש אוקטובר, ומיד לאחריהם מתחילה עונת האירועים החורפית, מה שאומר שניתן לחגוג חתונה חורף בין החודשים נובמבר למרץ. בעוד שכשאמור, בארץ רבים מעדיפים לקבוע את חתונתם לעונת הקיץ, בפועל, ישנם זוגות שמראש מכוונים לחגוג את אהבתם הגדולה בחורף, גם אם זה אומר להמתין שנה מהצעת הנישואין.

למה להעדיף חתונת חורף?

לאירוע החורף יש את הקסם שלו! דווקא בגלל שהחורף הישראלי נדיר ולא ארוך כמו במדינות אחרות, אותם זוגות רוצים לחבק את מעט הימים הגשומים שמייצרים את התאפורה החמימה, הדרמטית והרומנטית ביותר. כמו כן, כיוון שהחורף בישראל קצר וקל יחסית, ניתן במידה מסוימת גם לשלוט ב"מידת החורפיות" של האירוע על ידי שיבוצו בחודש מתאים:

  • בחודש נובמבר – עוד אפשר לתפוס ימים נטולי גשם
  • בדצמבר ועד פברואר – סבירות גבוהה לאירוע ביום גשום
  • מרץ – ישנם ימים יבשים לצד ימים גשומים מאד

היתרונות הבולטים של חתונות חורף בישראל

חתונת חורף היא חתונה שמגלמת בתוכה מספר יתרונות:

  • היתרון הכלכלי – חתונה שנחגגת בחורף היא חתונה זולה יותר. כאמור, עבור זוגות רבים המוטיבציה לבחירת אירוע חורפי נובעת מהאווירה הייחודית, אך גם במקרים רבים זוגות  בוחרים להתחתן בחורף גם מתוך שיקולים כלכליים,  שכן בשל הביקוש הנמוך יחסית ניתן להשיג מחירים נמוכים יותר באופן משמעותי, מה שאומר שגם אם עומד לרשותכם תקציב צנוע, תוכלו לחגוג חתונה מרשימה ואף לקיים אותה ביום המבוקש ביותר בשבוע – חמישי.
  • ארוע משודרג – בדומה לחסכון על הוצאות החתונה הבסיסיות, כגון אולם וקיטטרינג, בחתונת חורף ישנו פוטנציאל אדיר לחיסכון כלכלי גם מול הספקים השונים (מהמאפרת, דרך הדיג'י ועד ספק האטרקציות), אשר מציעים מחירים אטרקטיבים במיוחד עבור חתונות חורף.  למרות שהביקוש לאירועי החורף נמצא בעלייה, עדיין נחגגים יותר אירועי קיץ ובהתאם הספקים גם יותר עסוקים בעונה הזו. בכדי שהם יוכלו ליהנות מתעסוקה גם בחודשי החורף, רובם מציעים  דילים משתלמים בדמות אחוזי הנחה או חבילות משודרגות. כך תוכלו לקיים חתונת חלומות, עם ספקים מובילים במחירים נמוכים.
  • בחירת תאריך – הסיכוי שלכם לקבל את תאריך האירוע המועדף עליכם גבוה יותר באופן ניכר במהלך החורף, שכן, הודות לביקוש המופחת ישנו היצע רחב יותר של תאריכים פנויים, כך שתוכלו להתאים את התאריך לצרכים שלכם במקום להתאים את עצמכם לתאריך, כפי שבדרך כלל קורה בקיץ.

כשחתונת החורף שלכם הופכת לחתונת קונספט!

חתונת חורף מהווה גם בסיס פורה ליצירת חגיגת קונספט כשהחורף עצמו, על כל צבעיו ואווירתו הקסומים מהווים את הקונספט האולטימטיבי לחתונה רומנית וחלומית.  כך למשל, תוכלו לבחור בחורף כקונספט כללי, או לבחור באלמנט ספציפי יותר כמו צבעים מסוימים, או משהו ספציפי יותר שמקושר עם החורף, כמו מטרייה לדוגמא.

איך יוצקים את הנושא אל תוך האירוע? אם תבחרו בדוגמה של מטריה למשל, תוכלו בקלות לשלב אותה בכל חלק של החתונה, לדוגמה:

  • עיצוב השולחנות עם מטריות קטנות משוקולד
  • שיר הכניסה לחופה: umbrella של ריהאנה
  • מזכרת לאורחים: מטרייה ממותגת עם הקדשה מכם


ללא כל קשר לקונספט, בחתונות החורף אתם יכולים ליהנות מעיצוב חמים שיוצר אווירה קלאסית ורומנטית! בשונה מאירועי הקיץ שבהם השימוש בנרות כמעט ולא רלוונטי, בחתונת החורף דווקא כן! ניתן לעצב את שולחנות האורחים עם בתי נר, פמוטים ונרות ריחניים שמוסיפים מראה קסום ואוירה אינטימית וחמימה. בנוסף, ניתן לעשות שימוש נרחב בפיירי-לייטס (נורות פייה קטנות), שתורמים המון עיצובית ויוצרים אווירה חלומית של ממש. וגם כאן – אתם זוכים ביתרון כלכלי, שכן עיצוב באמצעות נרות ופיירי-לייטס זול יותר מעיצוב באמצעות פרחים.

תתפלאו, אך לאירועי החורף מגיעים יותר אורחים

ישנו מיתוס מפורסם שלחתונת חורף מגיעים פחות אורחים. הסיבות? מזג האוויר הסגרירי, הפקקים וההתניידות הסבוכה בגשמים. דעו כבר עכשיו, כי האורחים שרוצים לחגוג אתכם את אהבתכם, יגיעו לחגוג אתכם בקיץ, בחורף, בסתיו או באביב. האורחים שלא יגיעו? הם כנראה אלו שמראש לא תכננו להגיע.

אבל מעבר לכך, המיתוס הוא גם לא ממש מדויק, שכן למעשה, באירועי החורף ישנם המון פעמים אחוזי הגעה גבוהים יותר!

זה אולי נשמע מפתיע אבל כיוון שבחודשי הקיץ נחגגות המון חתונות וגם אנשים יוצאים לחופשות וטיולים, מוזמנים רבים עשויים להיעדר כיוון שהם לא נמצאים, או מוזמנים לחתונה אחרת. בחורף,  שבו פחות אנשים מטיילים ופחות זוגות מתחתנים, מרבית המוזמנים נענים בחיוב ומגיעים בשמחה לחגוג איתכם את הפיכתכם לזוג נשוי.