Let the magic begin

WEDDINGS

חתונת קיץ

בוודאי לא תופתעו לגלות שמרבית הזוגות המאורסים בישראל מעוניינים לחגוג את חתונתם בעונת הקיץ, מה שכן אולי מפתיע הוא שרבים כל כך מעדיפים חתונות קיץ עד שבלעיתים קרובות תאריכים לאירועי קיץ נסגרים גם כשנה מראש!

גם אתם התארסתם ובוקדים אפשרויות ותאריכים לקיץ? לפני הכל – מגיעות לכם ברכות חמות! עונת חתונת הקיץ בישראל נחגגת החל מחודש אפריל ועד חודש אוקטובר, במזג האוויר הים-תיכוני ובאנרגיות מעולות!

אז כדי ליהנות גם כן מחתונה ישראלית קייצית,  אתם מוזמנים לשריין תאריך לחגיגת יום האהבה הפרטי שלכם – ורצוי בהקדם האפשרי!

למה כולם רוצים לחגוג חתונה בקיץ?

עונת האירועים הפופולארית ביותר היא כאמור עונת הקיץ, וזוגות מאורסים מוכנים להתפשר על הלחות, השמש היוקדת ואפילו עליית המחירים – הכל בכדי לשבור כוס תחת החופה בעונת האירועים החמה. אז מה בעצם הופך את עונת הקיץ לנחשקת כל כך?

  • ראשית, מזג האוויר הנוח. מצד אחד יהיו אלו שיחששו מלחות וטמפרטורות גבוהות, אך החשש המרכזי של זוגות בהקשר של מזג אוויר ואירוע החתונה – הוא דווקא הגשם. מזג אוויר בקיץ – לא משנה עד כמה יהיה קיצוני – לא יפגע בתכניות שלכם ובהתנהלות התקינה של האירוע. מנגד, גשמים בלתי צפויים או סופות חזקות, דווקא כן. למרבה המזל, ישראל נהנית ממזג אוויר ים תיכוני מושלם במשך חלק ניכר מהשנה, וכל עוד אתם חוגגים את אהבתכם במתתם המשלב חוץ ופנים, אתם יכולים להיות שקטים.

  • שנית, הקיץ היא העונה המתאימה ביותר לאירועי צהריים. לא שלא תוכלו לחגוג חתונת שישי בחורף, אלא שבקיץ מורגש הקסם הייחודי של חתונה מסוג שכזה: אווירת קוקטייל, בגדים קצרים, משקפי שמש וכן – גם שמש מלטפת שלוקחת חלק בחגיגה.

  • עונת הקיץ היא העונה שבה נחגגות מרבית החתונות. כך, גם אתם זוכים לחגוג בפסטיבל אהבה ענק, שבו שותפים מאות זוגות מאוהבים בכל רחבי הארץ. כמו כן, מאחר ומדובר על העונה הפופולארית והנחשקת ביותר, ישנם גם המון אירועי קד"מ, מכירות חצר והגרלות של ספקים, שכדאי לקחת בהם חלק.

החסרונות של חתונות קיץ: יש כאלו בכלל?

הרי לא ציפיתם שחתונות הקיץ יהיו מושלמות, נכון? חתונת הקיץ היא החתונה האידיאלית בהמון אופנים, אך כדאי בכל זאת לקחת בחשבון כמה חסרונות אפשריים:

  • אירוע קיץ הוא יקר יותר. מאחר וישנו ביקוש רב, המחירים בקיץ גם עולים בהתאם. שימו לב כי לא מדובר בהכרח ואך ורק על מתחם האירועים, אלא גם על הספקים, הצלמים, המאפרות ובקיצור – כל בעלי התפקידים והמוצרים שנדרשים להפקת החתונה יעלו יותר בקיץ. לכן, כדאי שתגדירו מראש תקציב כולל לאירוע שלכם, ותבחנו היטב אם העלות המשוערת חופפת לסכום שאתם מעוניינים להשקיע.

  • בעיה נוספת היא זמינות התאריכים. על מנת להתחתן בקיץ, אתם צריכים לסגור תאריך עם מתחם האירועים כמה שיותר מהר, שכן יש עוד מאות זוגות שרוצים לחגוג אהבה בחודשי הקיץ בדיוק כמוכם. כאמור, יש אפילו זוגות שכל כך רוצים חתונה בקיץ, שהם מעדיפים לדחות את האירוע בשנה במידה ואין תאריכים פנויים, מאשר לחגוג בעונה אחרת. בתוצאה מכך, "התחרות" על התאריכים מוסיפה מימד נוסף של מתח לתכנון האירוע, וישנם זוגות שמעדיפים מראש להימנע ממנו.

  • גם זמינות הספקים בעייתית. אתם רוצים שבחתונה שלכם יעבדו הדיג'י, הצלם והמעצבים הטובים ביותר? אל תבזבזו זמן! הזמינות של הספקים המובילים את הענף בקיץ לא גבוהה, כך שמיד עם סגירת תאריך עם מתחם האירועים, יש לשריין אותם. לא הספקתם? קחו בחשבון שתיאלצו להתפשר על ספקים אחרים.

  • ואם ישנו חיסרון נוסף שראוי לציון הוא התזמון עצמו – הקיץ. כל עוד תחגגו את האירוע בחודשים יולי או אוגוסט, ישנה סבירות כי חלק מהאורחים שלכם לא יגיעו לחגוג אתכם כיוון שרבים מהם יהיו בחו"ל לרגל חופשת הקיץ. לכן, על מנת לוודא שכמה שיותר אורחים יגיעו במהלך הקיץ, מומלץ לפרסם מודעת SAVE THE DATE כמה שיותר מוקדם.

היתרונות, או - חתונת הקיץ שתמיד חלמתם עליה

לחגוג בקיץ זה לחגוג רומנטיקה, אהבה גדולה וציפייה לעתיד משותף! אילו יתרונות נוספים נלווים ךחגיגת חתונת קיץ?

  • אפשרות לחגוג חתונת קונספט של "מסיבת חוף". איך עושים זאת? משקאות קיץ, שייקים, קוד לבוש של גופיות ומכנסיים קצרים, כפכפים, עמדת פול מון פארטי, ציורי גוף וכן הלאה ככל העולה על רוחכם.
  • יתרון משמעותי בצילומי טרום האירוע: אינכם מוגבלים בלוקיישנים בהם תוכלו להצטלם, זאת בשונה מאירועי החורף שבהם מומלץ להצטלם רק במקומות סגורים.
  • בחתונת קיץ יכולים לחגוג אתכם גם האחיינים וילדים של חברים – שכן הם לא צריכים להתעורר מוקדם למחרת האירוע.

לסיכום, חתונת קיץ היא לא סתם אחד הארועים המבוקשים ביותר בארץ, שכן למרות החסרונות האפשריים, זוהי העונה ה'בטוחה' ביותר מבחינת מזג האוויר שמאפשרת לחגוג במגוון סגנונות, בחוץ ו/או בפנים ולהגשים את חתונת החלומות שלכם. עם זאת, כדי לוודא שהחתונה תתנהל בדיוק כמו שאתם רוצים, כדאי להיערך מספיק זמן מראש וגם להביא בחשבון את העלויות הנוספות.