החתונה שלך בפתח וההתרגשות בשיא…יש לך הרבה “רעש” בראש מכל אותם פרטים קטנים שיש לסגור: האולם, התפריט, המוזיקה, הפינוקים לאורכים, השמלה, הטבעת וגם…הזר. אותו זר עמו תצעדי לחופה ואותו תזרקי באוויר בגמר הטקס… ממש כמו התסרוקת שתבחרי או השמלה חשוב שהזר שתבחרי ישקף את מי שאת, יחמיא לך ויוציא ממך את זוהרך ביום חגך. אז איך תבחרי בו מבין שלל באפשרויות הקיימות?

בתרבויות רבות מהווה זר של כלות לסמל להצלחה ולמזל בחיים. ניתן לראות זאת בסרטים כיצד הכלה זורקת את הזר וכל חברותיה ממהרות לתפוס אותו אך רק אחת מאושרת זוכה בו. למרות גודלו אין הזר ענין פעוט במכלול הופעתה של הכלה ולכן יש להקפיד בזמן בחירותו על המרכיבים הבאים:

סוג וצבע

מה בעצם אמור הזר שלך לשדר? מלכותיות? חגיגיות? הדר? רומנטיקה? או איפוק? ואולי יוקרה היא השדר שלך בערב החגיגי של חייך? חשבי על השדר אותו תרצי לשדר באמצעות הזר לפיו יקל עליך לבחור את צבע הפרחים: גווני הוורוד והלבן ישדרו טוהר, ניקיון, יוקרה וגם איפוק. הם ישתלבו בצורה הרמונית עם צבעה הבהיר של השמלה. אך זאת לא האפשרות היחידה: צבעים עזים יותר ישדרו תשוקה, להט, טמפרמנט והתלהבות. סוג הפרחים ייגזר מהמסר של הזר וצבעיו: וורדים יהיו קלאסיים כיוון שהם מרכיבים כמעט את כל זרי הכלה. יתרונם הבולט הוא בשלל גווניהם, ובהקשר הרומנטי שנשזר בהם. אך יש גם פרחים אחרים שעשויים להתאים כגון צבעוני או סחלב.

צורה

אם אתם מאלה שממש שמים לב לפרטים כדאי שתתאימו גם את צורת הזר למבנה הגוף של הכלה. הכלה אמורה לאחוז בזר לאורך כל האירוע ולכן עליו להשתלב בצורה הרמונית עם מכלול הופעתה. האיפור, התכשיטים, השמלה וגם מבנה הגוף. למשל, לכלה עם אגן רחב מומלץ לבחור זר מאורך או עם מבנה שיהווה ניגוד לכך. זר עגול לעומתו עלול להדגיש את המבנה הרחב ולכן הוא יתאים דווקא לכלה ארוכה וצרה. לכלות גבוהות ורזות יתאימו כל הצורות שבהן מגיעים זרים והיא חופשיה לבחור כראות עיניה.

טריות הפרחים

מידת הטריות של הפרחים המרכיבים את הזר היא קריטית למראה רענן וחי של הפרחים וגם למידת העמידות של הזר לאורך הערב. שימו לב לבחור פרחים הפורחים במיוחד בעונה שבה אתם מתחתנים ולא כאלה שהוקפאו חודשים ארוכים (וינבלו מהר בחום) בנוסף, הקפידו לאסוף את הזר ממש בסמוך לאירוע. אם אתם תושבי אזור השפלה תוכלו להזמין זר מחנות המתמחה בזרי כלה בראשון לציון ולבקש לקבלו ממש לפני שהאירוע מתחיל.

סגנון אישי

פרמטר אחרון עליו יש להקפיד היא התאמה בין הזר לכלה. כדאי שהאופי של הכלה יבוא לביטוי בבחירת הזר, כדי שזה לא יעיק עליה ויכביד עליה לאורך הערב.

מאמרים נוספים

לתיאום פגישת היכרות