לצד השמחה וההתרגשות לקראת החתונה, עולות לעיתים גם חששות, מכך שידכם לא תהיה משגת את התקציב הנדרש לחתונה המושלמת. אז מה עושים (כמובן, חוץ מלבקש עזרה מההורים)? פשוט מאוד, נוקטים במספר פעולות, אשר יאפשרו לכם ליהנות מהחתונה המושלמת, בתקציב שפוי.

הבינו מה התקציב שלכם

חשוב מאוד לתכנן את התקציב לחתונה בקפידה. בכדי לתכנן את התקציב, יש לחשב תחילה את כל ההוצאות שלכם – מומלץ לשים דגש גם על הפרטים הקטנים. בשלב הבא, נסו להבין מהו סכום הכסף אותו תוכלו לגייס למטרה. הנתונים הללו יסייעו לכם לתכנן בצורה נכונה את החתונה.


בצעו סקר שוק

כשמגיע הרגע, לחפש בפועל את הספקים ואנשי המקצוע, אשר ייקחו חלק באירוע, ההמלצה היא לעשות סקר מחירים מקיף וקפדני – סקר שכזה, יאפשר לכם למצוא את הספקים הגובים את המחירים הנמוכים ביותר, ולחסוך סכומים לא קטנים של כסף. כאן חשוב לציין שלא כדאי להסתנוור ולבחור בספק מסוים רק בגלל מחיר נמוך (בעיקר במידה והמחיר נמוך בצורה מחשידה), יש לשים דגש גם על הפרמטרים האחרים אשר יכולים להשפיע על הבחירה: מקצועיות, ניסיון וכו’..

צ’ק ליסט

בנו לעצמכם צ’ק ליסט מסודר, תעדו כל פעולה, כל הצעת מחיר שקיבלתם, כל החלטה שעשיתם. שמירה על סדר וארגון, יכולה ללא כל ספק, לסייע בחסכון כספי.

היו יצירתיים

יצירתיות, מקוריות וגמישות מחשבתית, יכולה לסייע לכם לרקום את חתונת החלומות גם בתקציב לא גבוה. תוכלו לדוגמא לעצב את ההזמנה לחתונה לבדכם – בעידן האינטרנט, אתם לא חייבים רקע בעיצוב, בכדי ליצור הזמנה מדליקה, אתם רק צריכים רעיון טוב.

רתמו את החברים למשימה

חשבו רגע על החברים שלכם ועל המקצועות שלהם, אולי יש לכם חברה גרפיקאית, חבר שהוא סוכן של משקאות אלכוהוליים, חברה שסיימה לימודי איפור, תוכלו כמובן להיעזר בהם – גם אם החברים שלכם לא עוסקים במקצועות רלוונטיים, אך הם יצירתיים ומאוד רוצים לעזור, תוכלו למצוא דרך להסתייע בהם.

החתונה שלכם יכולה להיות חלומית, גם אם בחלום שלכם היא נראתה קצת אחרת. חשיבה מחוץ לקופסא, גמישות ואופטימיות, יסייעו לכם בהשגת המטרה.

מאמרים נוספים

לתיאום פגישת היכרות