הזמנות Save the Date נשלחות לאורחים עד כחודשיים לפני החתונה ומטרתן היא ליידע את האורחים אודות עצם קיום האירוע, המועד בו הוא אמור להתקיים, מיקומו ובחלק מהמקרים, ההזמנה גם תכיל את לוח הזמנים המתוכנן.

עד לפני שנים לא רבות, הן נוסח ההזמנה והן עיצובה, היה פחות או יותר קבוע – כאשר, בעלי התקציב הגבוה יותר, היו בוחרים להדפיס את ההזמנה על נייר איכותי יותר ולהוסיף עיטורים מכסף וזהב ובעלי התקציב הנמוך יותר, היו בוחרים בנייר פשוט יותר ואולי מוותרים על העיטורים.

למזלנו, התקופות האלו הן רחוק מאחורינו וכיום, ניתן לבחור בין עיצובי Save the Date מיוחדים, מרשימים ומקוריים וגם לגבי תוכן ההזמנה, מקובל היום לחשוב מחוץ לקופסא, להפתיע ולהיות אף נועזים ושונים.

בין העיצובים היותר מקוריים של הזמנות Save the Date בהם נתקלנו לאחרונה:

הזמנות עם איורים מדליקים ומיוחדים של בני הזוג הנישאים: האיורים מבליטים בחלק מהמקרים את הייחודיות של בני הזוג – לדוגמא, זוג היפסטרים, כאשר הדגש מושם על הזקן של החתן.

טרנד חם בעולם ההזמנות, הוא הטרנד המינימליסטי: הזמנות  Save the Date אשר מבוססות על טיפוגרפיה בלבד, ללא איורים, הזמנות בעיצוב נקי המשלבות לוגו וטקסט או איור קטן וטקסט.

עיצובי Save the Date מקוריים ומיוחדים נוספים, הם אלו המשלבים אלמנטים נוסטלגיים: תמונות משנות החמישים, איורים מאגרות ברכה ישנות, ציורים מספרי ילדים משנות השישים והשבעים ועוד.

תמונות המשקפות את חייהם, עולמם ותחביביהם של בני הזוג, יהוו גם הם כבחירה מיוחדת ויפה להזמנה: זאת יכולה להיות תמונה של בני הזוג מתכרבלים עם הכלב על הספה, רצים בפארק או עושים פיקניק בחוף הים.

זוגות שמעוניינים להשקיע קצת יותר לא חייבים להסתפק רק בתמונה ולצלם סרטון הומוריסטי, מרגש או מקורי, אשר כולל בתוכו, כמובן, את פרטי האירוע.

היופי הוא שכיום אין קו עיצובי אחיד של הזמנות Save the Date, אין כללים חד משמעיים וכל זוג יכול לבחור עיצוב אשר משקף בצורה הטובה ביותר את מי שהוא ואת רוח האירוע שלו.

מאמרים נוספים

לתיאום פגישת היכרות